#PoradenstvoPreMaléPodniky

19 spôsobov, ako začať vyzerať väčší ako ste

7 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
19 spôsobov, ako začať vyzerať väčší ako ste

Na prvý pohľad to majú veľké, dobre zavedené podniky. Majú nižšie prevádzkové náklady, majú vysoké reklamné rozpočty, vďaka ktorým si ich všimnú a o ktorých sa o nich hovorí, a zdokonalili systémy a postupy, ktoré pomáhajú poskytovať bezchybné služby.

Internet je však skvelý vyrovnávač, ktorý umožňuje aj živnostníkom konkurovať obrovským spoločnostiam. Potrebujete skvelú službu alebo produkt, ktorý si ľudia chcú kúpiť, samozrejme. Potom je to len prípad toho, aby vaša značka vyzerala dôveryhodne. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť vyzerať väčšie, než v skutočnosti ste: 

1. Už nie ste jedna osoba

Ste rastúcou firmou v oblasti elektronického obchodu. V kópii vášho webu preto použite tretiu osobu množného čísla - "my" namiesto prvej osoby "ja". "Máme widget, ktorý vyhovuje vašim potrebám, 95% zákazníkov u nás opäť nakupuje" a tak ďalej. Výnimkou sú blogové príspevky a akékoľvek články o myšlienkovom vedení, ktoré publikujete.

2. Utrácajte peniaze na svojich webových stránkach

Je pravda, že v okolí sú bezplatní tvorcovia webových stránok. Alebo možno je syn vášho suseda dobrý vo veciach webového typu. Ale nič nemôže poraziť vzhľad, nehovoriac o funkčnosti, profesionálne navrhnutej webovej stránky. Dáva vašim zákazníkom a potenciálnym zákazníkom väčšiu dôveru a vyzerá väčší ako nadšenec s množstvom voľného času. Určite to stojí za investíciu, najmä keď vaše stránky rastú.

3. Získajte logo

Výrazné logo môže urobiť vašu značku okamžite rozpoznateľnou a pomôcť pri stiahnutí z trhu. Logá sú opäť k dispozícii online, ale je lepšie zapojiť profesionálneho dizajnéra. Len to udržujte jednoduché a nezabudnuteľné.

4. Správne slová píšu

Ľudia, ktorí sa sťažujú na nedbalý pravopis, nie sú gramatickí hlupáci. Sú to potenciálni zákazníci a sú ich milióny. Ak je váš web plný preklepov a výkrikov, zmiznú rýchlejšie, než napíšete "bez predaja".

Správa Spojeného kráľovstva ukázala, že príjmy na návštevníka webovej stránky sa po oprave chyby ZDVOJNÁSOBILI. Takže ak nie ste vyškolený copywriter a začínajúci podnikateľ, požiadajte profesionála, aby napísal a skontroloval vašu kópiu - alebo aspoň druhý pár očí, aby ste si veci prezreli.

5. Pozvite recenzie zákazníkov

Podľa prieskumu Bright Local z roku 2015 číta 92% spotrebiteľov online recenzie miestnych firiem. A má to účinok: maloobchodníci, ktorí zobrazujú hodnotenia na svojich stránkach, zaznamenajú nárast konverzných pomerov o 270 percent.

6. Získajte e-mailové adresy, ktoré vyzerajú ako firma

"Kontakt jo@widgets.com" len signalizuje skutočnosť, že máte malý počet zamestnancov. Namiesto toho vyberte formát e-mailu, napríklad initial.lastname alebo firstname.lastname. Ešte dôležitejšie je kúpiť si názov domény @companyname.com. Nič nehovorí malé a dočasné ako bezplatná adresa Gmail alebo Outlook.

7. Získajte firemnú poštovú adresu

Ak pracujete zo svojej garáže, nie je potrebné inzerovať túto skutočnosť pomocou adresy vášho bydliska. V skutočnosti možno budete chcieť odradiť zákazníkov, ktorí sa objavujú o polnoci, "keď sme práve prechádzali". Ak použijete program na zdieľanie balíka Office alebo službu poštovej schránky, môžete vyzerať oveľa väčšie. Môžete dokonca nastaviť viacero poštových adries na rôznych územiach alebo krajinách.

8. Spresnite svoj podpis e-mailu

Pridajte čo najviac relevantných kontaktných informácií vrátane sociálnych sietí. Oznámenie o vylúčení zodpovednosti vyjadruje profesionalitu, ale choďte ľahko. V závislosti od vašej firmy, krajiny pôsobenia a stupňa paranoje by e-mailové vylúčenie zodpovednosti mohlo viesť k mnohým odsekom hustej a nepríjemnej právnickej reči. Je lepšie držať sa najmenšieho minima.

9. Pridanie certifikátov zabezpečenia na lokalitu 

Výskum ukazuje , že neuveriteľných 61% online nakupujúcich zrušilo nákup kvôli nedostatku bezpečnostných certifikátov pri pokladni.

10. Využite silu SEO na súťaž s veľkými chlapcami

Ako malá a svižná firma môžete využiť optimalizáciu pre vyhľadávače spôsobom, ktorý oveľa väčšie korporácie nemôžu alebo nemôžu. Pre digitálnych marketingových pracovníkov je dôležité vedieť, ako funguje vyhľadávanie a čo môžu urobiť, aby maximalizovali svoju viditeľnosť. SEO expert Rand Fishkin vysvetľuje viac v tomto videu.

11. Nezačínajte faktúrou #001

Nech to vyzerá, že ste v prevádzke najmenej rok alebo dva. Prvej faktúre priraďte náhodné číslo, napríklad 0276.

12. Držte na uzde akúkoľvek megalomániu vizitiek

Mohlo by byť lákavé štylizovať sa do štýlu "Jasper Wainwright III, zakladateľ, generálny riaditeľ a prezident pre život, Wainwright's Widgets Corp." Odolávajte. Kým sa vaša firma nerozrastie o počet zamestnancov, stačí úplne preskočiť používanie názvu na vizitkách.

13. Získajte blogovanie

Podeľte sa o svoje odborné znalosti na sociálnych médiách. Ak máte čo povedať, ľudia to budú zdieľať. Akonáhle si vytvoríte reputáciu, môžete sa dokonca ocitnúť na pohovore.

14. Použite VoIP na hovory v teréne

Hovory sa dajú ľahko spravovať a smerovať k vám, nech ste kdekoľvek, aj keď ste to len vy a niekoľko kolegov pracujúcich z domu. Takže namiesto niekoľkých čísel budete mať len jedno. Možno budete chcieť zvážiť bezplatné číslo. Nejde ani tak o úsporu nákladov na hovor, ale o to, aby ste vyzerali etablovane.

15. Použite video

Naše mozgy spracovávajú obrázky 6 000-krát rýchlejšie ako text, takže nie je prekvapením, že videá a fotoalbumy vytvárajú až o 180% silnejšiu interakciu. Udržujte ich krátke, sladké a k veci. 

16. Budujte svoje kontakty na LinkedIn

Čím viac spojení máte, tým väčší vyzeráte. To isté platí pre všetky vaše siete sociálnych médií od Facebooku a Instagramu po Twitter. Nič nehovorí veľké ako veľké sledovanie.

17. Dostaňte sa von

Nechajte sa počuť. Ak existuje priemysel, ktorý sa dá dokopy, choďte spolu. Ešte lepšie je dobrovoľne sa stať rečníkom. Ak sa špecializujete na určitú oblasť, zverejnite ju, aj keď je lokálna. Môže sa rýchlo vystupňovať.

18. Dávajte pozor na svoje meno

Nastavte službu, ako je Google Alerts , ktorá vás okamžite upozorní, ak niekto spomenie vaše meno alebo spoločnosť online. Či už ste chválení alebo chválení, budete o tom chcieť vedieť a možno zodpovedajúcim spôsobom reagovať.

19. Nevzdávajte sa

Museli byť chvíle, keď William Harley a Arthur Davidson sedeli triasli sa vo svojej studenej a prievannej kôlni v Milwaukee vo Wisconsine v roku 1900 a povedali si: "Prečo sa trápiť – nikto si nikdy nekúpi jeden z našich motocyklov!"

Našťastie pre svet a milióny majiteľov Harley-Davidson vytrvali.

Je to podobný príbeh so zakladateľmi spoločností Apple, Microsoft a nespočetnými ďalšími domácimi menami. Nikdy nebolo zaručené, že nájdu úspech. Museli na tom pracovať, niekedy aj desaťročia. Dajte mu teda najlepšiu šancu a ak sa to nepodarí, dajte mu lepší.