Budoucnost
Zatímco se na současné trendy v oblasti elektronického obchodování klade velký důraz, otázka na rtech každé značky je (nebo by měla být); Co se stane s nákupními zvyklostmi spotřebitelů v dlouhodobějším horizontu?
"Tento typ zkušenosti vytváří formu psychického traumatu, které mění myšlení a podporuje změnu priorit cílů." - Dr. Pamela Rutledge, ředitelka Výzkumného centra mediální psychologie11
V době, kdy svět zažívá krizi bezprecedentní úrovně a globální ekonomika je na pokraji recese, jsou lidé nuceni přehodnotit své aspirace. Spotřebitelé mění to, čemu přikládají hodnotu, přičemž status se chlubí a kultura celebrit čelí odporu.
Boston Consulting Group12 předpovídá, že sektor luxusního zboží utrpí v roce 2020 pokles tržeb o 85 až 120 miliard dolarů, i když existuje určitý optimismus ohledně oživení v tomto odvětví v Číně, která představuje 35% globálního trhu s osobním luxusem.
Michael Baer, výkonný ředitel americké společnosti Ipsos Affluent Intelligence, se domnívá, že vzor pomalého globálního oživení v sektoru luxusního zboží, který byl zaznamenán po recesi v roce 2008, je dobrým ukazatelem toho, co se stane tentokrát: "Klíčovým poznatkem je uvědomit si, že spotřebitelé procházejí úzkostí - což zase povede ke změnám chování - a to se pravděpodobně nevrátí k předkrizovým normám po krizi." 13 Místo toho "zdraví je nové bohatství", jak ukazuje výše zmíněný boom výrobků pro péči o sebe a fitness.
Jak se neustále přizpůsobujeme krizi, teprve se uvidí, které z nových spotřebitelských chování zůstane v dlouhodobém horizontu – je však důležité vědět , jak se přizpůsobit a řídit očekávání zákazníků v době změn.